nowa artystyczna i kulturowa przygoda – Japonia!

nowa artystyczna i kulturowa przygoda – Japonia!

Marzec 6, 2014
/ / /
Comments Closed

W 2ej połowie lutego byłam w Yokohamie. Zostałam zaproszona przez dyrektora STSpot do poprowadzenia warsztatów z młodymi artystami (głównie tancerzami i choreografami). Podążając za moim własnym zainteresowaniem w budowaniu dyskursu wokół praktyki choreograficzniej, a konkretniej w rozmawianiu o tym co się kreuje w trakcie procesu, zaproponowałam im praktykę w połączeniu z zapisywaniem. Była to praca z partyturami jako narzędziem w procesie pracy. Świetne doświadczenie! Jedocześnie, w trakcie pobytu w Japonii miałam okazje oglądać spektakle w ramach TPAM Festival – Tokyo Performing Arts Market Festival. To równiez ciekawe doświadczenie.

Kolejna wyprawa do Japonii planowana jest na początku 2015. Zostałam zaproszona do współpracy  japońskim artystą i stworzeniu spektaklu! Szczegóły za jakiś czas.

—————-

Amazing travel to Japan is already behind me. This time I was giving a workshop around the notion of builduing up the discourse around choreographical practice, in other words (more concretly) – what and how you say sth about what you do as artist during the time of creation. As a point of refferences we took a work with scores. Score is one of possible tools to use during the creative process. To clarify for yourself, to communicate with others.

Next visit in Japan will happen in January 2015. I was invited to create a performance there in  a collaboration with Japaneese artist. Details will appear in some time.

Comments are closed.